Czy warto samemu wykańczać mieszkanie?

blog2

Kolejną ważną decyzją, zaraz po decyzji o zakupie mieszkania, jest kwestia jego wykończenia. Coraz więcej osób decyduje się na zlecenie tego zadania profesjonalnym firmom zatrudniającym architektów wnętrz. Sprawdźmy czy takie rozwiązanie się opłaca i jak wykończyć mieszkanie nie wykańczając przy tym siebie.

Czas to pieniądz

Chyba największym plusem zlecenia wykończenia mieszkania profesjonalnej firmie jest czas, który zaoszczędzimy.

Po pierwsze, nie musimy wyszukiwać odpowiednich materiałów wykończeniowych i aktualnych rozwiązań.

Po drugie, nie musimy szukać fachowców z odpowiednimi uprawnieniami, no i najlepiej referencjami. Poza tym firma wykończeniowa gwarantuje nam w umowie termin zakończenia prac, a remontując mieszkanie samodzielnie najprawdopodobniej ów termin przekroczymy.

Na czym polega doświadczenie projektantów?

Nawet jeśli mamy smykałkę do architektury, to nie zawsze nasze pomysły nadają się do zastosowania w danym wnętrzu. Poza tym często mamy ograniczone pojęcie na temat dostępnych materiałów oraz technologii, które mogą być świetną alternatywą dla naszych pomysłów.
Doświadczony projektant natomiast, wykona projekt dopasowany zarówno do nas jak i do naszego wnętrza. Rozwinie przed nami wachlarz możliwości dostosowany do naszego budżetu. Bazując na dokładnym projekcie i wizualizacjach, łatwo możemy sobie wyobrazić ostateczny efekt i nanieść zawczasu ewentualne poprawki.

Doświadczenie ekipy

Mając dokładny projekt mamy pewność, że zostanie zakupiona właściwa ilość wszystkich materiałów. Firma wykończeniowa zajmie się zakupem i transportem niezbędnych materiałów, których są często setki kilogramów. Dzięki temu nie musimy tego wszystkiego dźwigać i co chwilę odwiedzać marketu budowlanego, przy okazji wydając majątek na paliwo. Istotne jest tutaj zgranie w czasie prac wykończeniowych z terminem dostaw materiałów, aby nie było problemu z ich przechowywaniem. Firma również zajmie się koordynacją prac poszczególnych fachowców tak, aby nie wchodzili sobie w drogę i optymalnie wykorzystali czas pracy.

Gwarancja na wykonane prace i odpowiedzialność

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług firmy wykończeniowej, ta ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie prac. W razie problemów wiadomo do kogo się zgłosić i kto bez zbędnej “spychologii” powinien dokonać serwisu w ramach gwarancji.

Znajomość ostatecznego kosztu

Od momentu podpisania umowy znamy cały koszt ryczałtowy, który pozostaje niezmienny.
Czy wykańczanie na własną rękę pozwoli nam sporo zaoszczędzić? Najprawdopodobniej sami faktycznie wykończymy mieszkanie taniej – ale nie o tyle, o ile nam się wydaje.

Po pierwsze, dlatego że nie liczymy kosztów paliwa i naszego czasu, podczas pielgrzymek do marketów budowlanych.

Po drugie, nie bierzemy pod uwagę nietrafionych zakupów. Według raportu firmy SKANSKA, w przypadku braku dokładnego projektu, zwykle podczas remontu zmarnujemy ok. 30% materiałów.

Po trzecie, firmy wykończeniowe mają wysokie rabaty u producentów, więc mogą znacznie zaoszczędzić na materiałach. Jeśli jest to firma już mająca pozycję na rynku i mająca za sobą setki realizacji, jej zniżki na materiały często są w stanie zrównoważyć prowizję. Finalnie oznacza to dla nas, że cena za m² wykończenia na własną rękę jest nieznacznie niższa sama jak cena za m² wykończenia przez profesjonalistów.

Kiedy wykańczać mieszkanie samodzielnie?

Bazując na powiedzeniu: “Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie” może warto się zastanowić, czy nie zacząć od domu dla siebie. Tym sposobem, dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów, budowa będzie nas kosztowała może trochę więcej pieniędzy, ale za to mniej czasu i stresu.

Wykańczaj samodzielnie kiedy:

masz niezbędne minimum doświadczenia
masz czas na zaznajomienie się z przepisami prawa budowlanego
masz czas na wycieczki do marketów budowlanych
potrafisz wykonać bardzo dokładny projekt
nie potrzebujesz gwarancji
wiesz dokładnie jakich materiałów i sprzętu potrzebujesz

Wykańczaj z firmą kiedy:

masz mieszkanie pod wynajem
nie masz czasu, ani doświadczenia
nie chcesz ponosić ryzyka nieumiejętnego wykonania lub montażu
chcesz uniknąć niespodzianek związanych z brakiem wizualizacji projektu
chcesz mieć optymalnie wykorzystaną przestrzeń mieszkalną
zależy Ci na gwarancji

 

Jak uzyskać aż 30% rabatu na wykończenie mieszkania przez profesjonalną firmę?

Już w ten weekend 5-6 marca w Gdańsku odbędą się Trójmiejskie Targi Mieszkań i Domów w hali AmberExpo, podczas których można wziąć udział w konkursie organizowanym przez ZappAranżacje oraz Bently Apartments.

Możesz wygrać 30% rabatu na wykończenie Twojego mieszkania lub jeden z dwóch darmowych projektów aranżacji Twojego mieszkania.

Wystarczy, że w dniach targów wypełnisz ankietę wyceny wykończenia dostępną na stoisku ZAPP Aranżacje lub na stronie internetowej

Ponadto, jeśli planujesz zakup mieszkania pod inwestycję, możesz wygrać 30% obniżkę prowizji za pośrednictwo wynajmu w Bently Apartments.

Wyniki konkursu ogłosimy w poniedziałek 07.03.2016 na facebook’u ZAPP i Bently.Każda wycena bierze udział w konkursie Targowym.

Opublikowano 2 marca 2016 in inwestowanie, wynajem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to Top